Delam v pisarni in na terenu, kjer veliko časa preživim v sedečem položaju. Pri vožnji je tudi veliko tresljajev, čutiti sem začela, kako mi gredo mravljinci v levi roki in začela me je boleti rama. Poklicala sem zdravnika in se naročila na pregled. Dala mi je napotnico za ortopeda. Po osmih mesecih sem prišla na pregled. Ugotovili so, da imam na obeg ramenih burzitis. To mi je povzročalo bolečine v obeh ramenih. Skoraj že nisem mogla več dvigniti roke dlje kot do višine brade. Če sem hotela dati roke za hrbet, sem začutila kako mi gredo mravljinci v levi roki, na desni pa malo manj. Težko sem izvajala vaje, ker so me ramena tako bolela in nisem imela veliko moči v rokah.
Ko sem dobila fizioterapijo, mi je terapevtka pokazala primerne vaje. Najboljša mi je bila ta, ko semz žogico masirala celoten del hrbtenice. Po mučnih vajah, ki sem jih redno izvajala en mesec, so mravljinci v levi roki nekoliko popustili. Ramena so me še vedno bolela, predvsem ponoči. Nikakor nisem smela ponavljati giba gor in dol z roko. Takrat sem čutila posledice še nekaj časa. Tudi kadar sem utrujena, se mi še vedno pojavijo mravljinci v levi roki in otrplost dlani. Skušamo si sicer pomagati z raznimi kremami in zeliščnimi mazili, vendar to večinoma ne pomaga. Mogoče lajša bolečine za nekaj časa, vendar dolgoročno ni učinka. Najpomembneje je, da redno izvajamo vaje, ki nam jih je predpisal fizioterapevt. Kadar pe je stanke prevec resno in če je celo ukleščen živec, potem pa je potrebno na operacijo.
Meni so sreča fizioterpije in magnetna terapija pomagale, da so mravljinci v levi roki popustili. Sedaj pazim tudi pri svojem delu, da pravilno sedim za računalnikom. Med vožnjo se pogosto ustavim in si razmigam hrbetnico in ramena. Zvečer pa delam raztezalne vaje za celotno telo.…